Hizmetlerimiz

Bir hizmet seçin...

Doğalgazlı bacaların yılda bir kez, kömür ve katı yakıtlı baca sistemlerinde ise 6 aylık periyotlarla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Mutfak sistemine bağlı olarak çalışan baca sistemlerinde çalışma ve kullanım yoğunluğuna göre belirli periyotlarda temizlenmesi gerekmektedir. Bilindiği üzere her yıl baca tıkanıklıkları ve bu tıkanıklığa bağlı olarak çıkan zehirli gazlardan dolayı ölüme sebebiyet veren birçok vaka yaşanmaktadır. Baca sistemlerinin güvenli ve bilinçli bir biçimde temizletilmesi gerekmektedir.

Yağların ilk olarak temas ettiği bölüm olan davlumbazların ehemmiyetli bir şekilde temizletilmesi gerekmektedir. Davlumbaz ağızları en çok yağlanan bölümdür ve baca yangınları yağlanmanın tutuşmasıyla oluşur. Hijyenik bir şekilde temizlenmediği takdirde, davlumbazdan sızan yağlar mutfaktaki hijyenin bozulmasına ve birçok kanserojen maddenin yayılmasına sebebiyet vermektedir.

Davlumbaz ve baca arasında bulunan kanal en çok yağ tutan kısımdır. İyi temizlenmemesinden kaynaklı yangınların çıkmasına ve sızıntıların başlamasına sebebiyet vererek ortamdaki hijyeni ve güvenliği tehdit eder.

Kısa süreli periyotlarla temizletilmesi gerekmektedir.

Sistemlerin beyni olarak kabul edilen motorların belirli periyotlarda ve uzman servisler tarafından temizletilmesi gerekmektedir.

Özellikle motor filtrelerinin itinalı bir şekilde sökülüp yıkanarak temizliğinin yapılması motorların uzun süreli ve randımanlı çalışmasına sebebiyet verir.

Su depolarınız en iyi şekilde hijyenik koşullara göre temizlenir

Tente Temizliği